Minu poisi hull ema 01.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõik hakkas nii, et leppisin kokku oma poisiga, et õhtul saame kokku. Ja nii oligi, ta helistas mulle, leppisime kokku, et 23.ks tulen garaaži, kus ta oma sõbraga oli. Võtsin sõbranna kaasa ja läksime. Sinna jõudes avastasime sõbrannaga, et laua peal seisab viin, õlu jne. No eks me ka võtsime sõbrannaga siidrit ja õhtu jätkus.
Järsku mu poiss keeras ära ja hakkas ülbitsema, öeldes "mida sa vahid mind ? " , "Kao parem minema , mis sa siin otsid ?" , ma muidugi ütlesin talle asju vastu ja tema sõber ütles, et kui ma oleks mees, siis ta annaks mulle peksa ja sellepeale mu mees ei öelnud midagi. Siis mul viskas üle ja me läksime sõbrannaga minema. Umbes 15minuti pärast helistas mu poiss ja küsis, kus ma olen, selle peale ma talle vastasin, et see pole sinu asi, kuna vaata, kuidas sa minuga räägid ja lõpetasin kõne. Ta ei helistanud mulle tagasi, vaid saatis smsi, et " kui nii, siis võid mind unustada!". Jõudes sõbra juurde ma helistasin talle ja ütlesin, et kas tõesti tahad lahku minna? Sellepeale ta vastas "jah" , ma ütlesin, eks olgu ja lõpetasin kõne ära. Jalutasime sõbrannaga koju ja järsku helises mu mobiil ja helistas mu poiss, ütles, et ta tegi vea ja tahab kokku saada. Ma ütlesin , et sina küll ei sõida, sa oled lakku täis, selle peale ta ütles, et tal on kaine juht olemas ja niimoodi ma nõustusin temaga kokku saama.
Kui tulin majast välja, siis avastasin, et ikka minu poiss on roolis ja kui ta välja tuli, ta põhimõtteliselt ei seisnud jalgadel. Klaarisime asju, siis otsustasin teda koju viia, jõudes ta maja juurde, ta ei tahtnud välja minna, siis viisin ˇteda ja ta sõpra garaaži ja hakkasin autost välja minema ja järsku ta tõmbas mind tagasi ja hoidis kinni tugevalt ning solvas mind ja tema sõber hoidis minu sõbrannat. Lõpuks sain autovõtmed kätte ja hakkasin ära minema, aga sellest sain tunda väga valusat käeväänamist ja pigistamist .
Lõpuks mul viskas üle ja andsin talle neid võtmeid ja hakkasin sõbrannaga ära minema, aga jah mu poiss hakkas järgi sõitma meile ja proovis mind vägisi autosse panna, aga õnneks seda ei juhtunud, et maha rahuneda läksime sõbrannaga meie sõbra juurde ja olime seal umbes pool tundi . Ja otsustasime koju minna, kodutee peale jäi mu poisi auto silma, me ei tahtnud enam nendega jamada ja läksime minema ja enam ei kuulnud nendest mitte midagi.
Hommikul äratas mind kõne, helistas mu poisi ema ja küsis, kas ma tean midagi ta poja kohta , minu vastus oli "ei" , ma seletasin talle ära, et meil oli tüli jne , ta tänas mind ja kõne lõppes.
Paar tundi hiljem helistab juba minu poisi ema ja sõimab mind ja minu vanemaid igasuguste sõnadega, minu emal vajus karp lahti. Ja niimoodi need kõned olid terve päev, ta ema helistas ja ähvardas mind ja mu vanemaid, saatis igale poole, lõpuks sai mind ka kätte ja ähvardas ja lubas mind maatasa teha. Ma ei mõistnud üldse, mis toimub, miks ta niimoodi sõimab mind ja lõpuks ta seletas mulle et , " Minu poisi sõber rääkis ta emale, et mina käisin öösel garaažis pressisin oma poisilt raha ja nõudsin , et ta viiks mind koju ja mind ei huvitatud see, et ta oli joonud. Ja veel, ta ema süüdistas mind selles, et minu poiss jäi vahele täispeaga roolis olles minu pärast. Solvates veel sellega, et leidsin endale poisi, kellel on raha ja tahan teda ära kasutada jne . Ja minu poiss on vist veel plate peal, ma ise ka ei tea. Ja ütles veel, et enne kui ta poeg võtab endale naise, siis ta enne uurib selle tüdruku kohta (minu poiss on 22a ).

Mida ma peaksin siukse hulluga ( ta ema) tegema, kui ta isegi ei lase seletada ja ainult sõimab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jommis-joodik poistega üks korralik tütarlaps ei tegele: solvangud, vaimne ja füüsiline vägivald, autoavariid (vähema või suurema traumaga, võb ka invaliidsuse või surmaga lõppeda, joodiklapse saamine, lapse üksinda kasvatamine...
kainet mõtlemist ja veelgi kainemat tegutsemist.
Vabariigis ja Euroopas on kained noormehi hulgi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet