Pidev stress ja närvihood 13.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma sooviks aru saada, miks ma iga asja peale meeletult ärritun, karjuma hakkan ja närvi läheń ning ka huumoriga öeldavaid laused tõsiselt võtan. Kuna mulle on iseloomulik, et tahan olla liider, siis esiteks ka sellepärast hakkan vaidlema, et minu arvamus peale jääks ning ma ei suuda varem tülitsemist lõpetada ning kõik lõppeb karjumisega. On täheldatud, et see võib olla sellest, et elan koos täiskasvanud vennaga ( ema-isa soomes tööl antud perioodil). Kõige rohkem mind häirib, et mulle meeldib ja pakub lõbu, kui ma saan kellegagi vaielda ja enda arvamust peale suruda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olla isiksus - see on tore ja isegi vajalik. Isiksus peab aga "mahtuma" ühiskonnaelu reeglistikku.
Selleks: a) korralik puhkus, et rahulikum olla, b) asju-asjaolusid võtta mänguliselt (näitemänguliselt), s.o. mitte südamesse, aga juhitavalt, olukorrast üle olles (mitte närvi minnes), c) teha veidi psühhoregulatsiooni harjutusi (vt. minu Palve-Meditatsioon).
Sellest alustada ja kõik saab parimal viisil korda.
Isa ja Emaga ka ikka suhelda, muidu ununevad päris ära!
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet