mediteerimine 17.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen johannes ja märganud, et teie meditatsioonist on abi, aga kas selle järel kaovad kõik sundmõtted ja kui kaua sellega aega võtab ja kui palju kordi te soovitate harjutust päevas sooritada. tunnen et meditatsioon mõjub, aga kas kõik meditatsioonid on head ja kas võiksite veel soovitusi sundmõttete allasurumiseks anda. Ja kui suur peaks olema spordis kehaline koormus. Selline küsimus siis veel kas täielikult ilma ravimiteta ja psühhoteraapiata on võimalik mediteerides end aidata ja kui sundmõtted on juba kinnistunud kas siis saab ikka meditatsioonist abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enesetunne (hea tunne) on mõõdupuuks. Mediteerimise korral on mõõdupuuks lihaste ja meelte rahunemine. Kordade arvu aeglaselt tõsta. Tähtis ei ole ringutuste-painutuste kordade arv, tähtis on kvaliteet (relax, kujutlus, mantra). Aga eks ta 3-5-st algab ja 10-15-ni välja jõuab. Rohkem esialgu küll mõtet ei ole.
Kehaline trenn - ca kolm korda nädalas on paras (trenni), aga kui trenni ei tee, siis jalutuskäigud - 4-5 korda vähemalt.
Esimesel etapil soovitan ikka veidi ravimeid (see on nagu õli lukule - hakkab paremini käima). Aga lukuvõtit tuleb ju ikka ise pöörata, uks tuleb ikkagi ise avada, õigest uksest tuleb ikkagi ise läbi minna ja õiget rada tuleb ikka ise astuda. Need ongi need harjutused, aga rohi on see õlitilk - vajalik ning kasulik.
Kindlasti saad abi!
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet