Tõsine küsimus. 21.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 18. aastane ja ei ole sugugi eluga rahul. Tundub,et kõik läheb halvasti ja tahtevõime on praktiliselt 0 . Isegi kui vaja midagi kolitundideks midagi vajalikku teha ei tee ma seda ikkagi. Kord langesin madalale ja ei saa sellest kuidagi välja. Tekivad mõtted et olen oma eluga läbi kukkunud ja kipuvad pähe enesetapumõtted, mis piinavad mind kogu aeg isegi kui see mulle ei meeldi. Koolis ei esine ma üldse. Näiteks kui vaja mingi ettekanne teha siis ma alati kas puudun või jätan tegemata kuna ma ei julge esineda ja arvan et minu üle kogu aeg naerdakse. Mul on pidevalt masendumus ja vahest ka depresioon. Aidake, mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minul olid koolis samasugused tunded, paljudel on.
Soovitused:
1) piisavalt und, puhkust. Une arvelt ei tohi küll midagi võtta;
2) koormusi korrigeeriga, vajadusel vähendada. Mis oluline, mis vähem?;
3) õpitükke võtta mänguliselt (nagu teatris, nagu spordiplatsil). Mänguliselt, nagu Laps;
4) tee minu harjutust - vabaned liigsetest pingetest, paraneb aju verevarustus ja aju töötab paremini, paraneb rüht; Tee õpitükkide vahel, tee õhtul, tee mitmeid-mitmeid kordi päeva jooksul;
5) räägi oma murest Emale (Vanaemale, Sõbrale);
6) söö normaalselt, ära peenutse "dieetidega" jne. Veidi rahustavt teed juua - apteegi vabamüügist saad.
Kaunis aasta-vahetus on tulemas. Kaunis on vana ja kaunim veel uus!
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet