terapeut 12.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Olen käinud u 4 aasta jooksulkehe psühhiaatri vastuvõtul.

Umbes 2 aastat sain I.L. juures käidud( ei käinud ainult suvekuudel) siis

tundus et saan juba ise hakkama ja tekkis paus umbes 6 kuud. Ja korraga

kui ma jälle tundsin et on vaja minna siis sain teada et ta on

lapsehoolduspuhkuse. See oli minu jaoks nii kohutav löök. Olin alati tema peale

lootnud, tead nii palju usaldanud. Hiljem sain aru et ma lausa sõltusin temast.

Siis tekkis mul jälle depressioon. Sattusin tänu perearstile uue psühhiaatri

juurde. Nüüd olen tema jures käinud 1,5 aastat vist. Viimati me jõudsime talvel

sellise punktini kus ma sain aru et ma pean nüüd tegutsema ja et kõik sõltub

minust, et pean oma negatiivsete mõtetega kõvasti töötama. Aga alati läks midagi viltu.

Mul tekkis tunne et ma ei saa iialgi positiivselt mõtlema hakata. Need negatiivsed mõtted

on kaua olnud osa mu elust ja nii külge harjunud et jube. Siis ühel päeval ütles ta et

ma ei tahagi muutuda, et tahangi oma negatiivses maailmas elada. Ei taha ju tegelikult ,

aga mul on tunne et ma ei suuda seda teha mida on vaja et muutauda. Midagi ei tule ju välja.

Ükskord õnnestub natuke siis jälle 7 korda läheb metsa. Aga ma tahaks et juhtuks ime, et mu suhtumine

muutuks ruttu sest ma ei suuda eman nii elada. Kõik algab mu negatiivsest mõtlemisest . Ma vihkan

seda ja ennast selle pärsast. Kogu elu tundub sassis ja.. Mu pereast soovitas mul jälle selle psühhiaatri

juurde minna. ütles et ilmselt on mu elus midagi väga mäda Tean et on aga .. vahel mõtlen et asi e

i ole veel nii hull et abi vaja.. Perearst ütles veel et kui mulle ei sobi see inimene et siis tuleb kelelgi

teise juurde minna. Aga jälle uut suhet alustada see tundub ka mõttetu. Nagunii me jõuaksime

varem või hiljem jälle selle kohani et kõik sõltub minust ja mu mõtetest... ma ei suuda ju.

Mida ma tegama pean?

Ilusat sügist!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärge muretsege nende negatiivsete/positiivsete mõtete pärast. Mõtelge oma mõtteid, olge just see, kes olete. Kui vajab lahendust mingi konkreetne lähisuhe, siis tuleb mõlemil selgeks teha kolm osa. Mina-Meie-Sina. Meie on see ühisosa, mis Teid koos hoiab või lahku viib. Ülejäänud Mina jaSina individuaalsust ei maksa "vägistada", sellest ei kasva kasu. Tore, et Teie tohter lapsega "maha sai", sellest tunneme kõik rõõmu. Tervitage mõnd teist psühhiaatrit, Teile hingeliselt sobiva leiate kindlasti. Ta aitab Teid. Tegutsemiseks meil ju kolm valdkonda: 1) keskkond ja olud ja inimesed-inimsuhted, 2) keha-vaimu (nn positiivne mõtlemine)- hinge harjutused, 3) ja olulisim - HOIAK Endasse-Maailma. Sügis on ilus! Jüri O.-M: Ennet