pingetaluvus 24.05.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Tunnen, et minu stressitaluvus on liiga nõrk ning kipun kõike võtma liiga isiklikult ja südamesse. Olen 29, N ja suures osas arvan süüdi olevat väga raskemeelseid vanemaid, kelle kinnisidee on, et pean peale tööd kohe koju minema ja käima kodunt väljas ainult tööl ja eriolukordadel. Muidu aga olema kodus ja tegema igasuguseid töösid. Arvan, et selline suhtumine on mind ka nii kauaks vallaliseks jätnud. Mida küll teha?

Mures olija.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanemad andsid Teile elu ja ja kasvatasid - seetõttu kiitke neid. Olete juba sellises nooruses, et võite ja peate iseseisvalt otsustama, oma sisemise Mina juhiseid arvestama, töövabal ajal minema sinna, kuhu hing igatseb ning "veri kutsub". Vanemaid ja ennast süüdistada ei ole mõtet. Mõte on - leida uus eluhoiak ja käitumine. Tutvused ja vajalikud suhted tekivad vaid suhtlemisel. Kui tööseltskonnas Teile väärilist Printsi ei ole, siis tuleb Printsiga kohtuda mõnel muul võimalusel: tantsuõhtu, klubiüritus, spordiselts jne. Printsile meeldib (olen kuulnud ja tean) rõõmsameelne, sportlik (tervislik), heasüdamlik...Printsess. Stressitaluvus on Teil täieliselt korras. Kiitke vanemaid ja tegutsega sise-Mina soovitusel. Tegutsege! Jüri O.-M. Ennet