asjade kogumine 09.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on mure ühe lähedase inimese pärast, kes rääkimata sellest, et mõne asja ära viskaks, tassib ka koju teiste poolt tarvitamiskõlbmatuks peetud esemeid. Kuna tegemist on metallitükkide, vanade juhtmete, voolumõõtjate, mootorite jmt taolise kraamiga, võtab see väga palju ruumi. Selle inimese koduaias tuleb väga ettevaatlikult ringi liikuda. Täis on kaks kõrvalhoonet.

Ise ta oma probleemi ei tunnista. Kui EMEX-ist juttu teha, hakatakse kätega vehkima. Eelmisel kevadel haarasime paari sõbraga härjal sarvist ja suutsime pool krunti enam-vähem korda teha. Nüüdseks on juba jälle tekkinud igale poole ASJU.

Mida teha?!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eakamatel inimestel vöib vanuse töusuga kaasneda koguskirg.Sellele vöib möju avaldada ka minevikuaegade defitsiit.Kogumist vöivad tekitada samuti mitmed luululised häired (aga siis ilmneb ka rida teisi käitumishäired ebaadekvaatsest mötlemisest).Soovitus:1)kui krundi-omandisuhted lubavad,siis kevadsulaga tehke plats puhtaks,s.o. panete ta toimunud fakti ette.2)Luululist jt.häirete puhul -psühhiaatri konsultatsioon ja ravi (kui seda luuluikkagi esineb).3)Rahustavad rohud (trankvillisaatorid) ning nende foonil püüda selgitada,et milleks...4) Kui Koguja asjad siiski olulised kogumise aspektist,siis korralikult aianurka laostada (aga seda teate ju isegi)

Seega:jöudu koristuseks ning kannatlikkust konsulteerimiseks.

Igast murest saab üle!

Jüri O.-M. Ennet