Rohypnol 12.03.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida arvata Rohypnoli tarvitamisest ärevusest tingitud unetuse vastu, mis tabab inimest üks kord igas nädalas, enne teatud sündmust? Kas üks kord nädalas 1 tablett võib mõjuda ohtlikult mälule või muule? On ehk mingeid muid vahendeid unetuse raviks?

Ei tasu loota, et palderjanitilgad, mesi, mediteerimine või sport aitavad! On vaja kiiret konkreetset abi ja kohe.

Tänan ette!

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Rohypnol on tõesti üsna tugeva toimega ravim ja võimas abimees unetuse korral.Iga juhul üks tablett nädalas Teie tervisele ohtlik ei ole.Muidugi tuleks jälgida,et tarvitamine ei hakkaks sagenema ja regulaarseks ei muutu

Spetsiaalselt uinutitena on kasutusel veel mitmeid ravimeid:Nitrasepaam.

Imovane,Stilnox jt. Aeg-ajal võib isegi vahetada preparaati, et organism ühega väga ei harjuks ja toime ei nõrgeneks.

Sporti teha ja mett süüa tasuks ikkagi.

Lugupidamisega

Jaanus Mummal