Naiste alkoholism 05.03.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 30 aastane,põen pidevat stressi ja viimasel ajal olen õppinud ennast magama jooma.Töötan üsna pingelisel töökohal,olen isegi edukas aga üliagar napsutamine on mind ärevusse ajanud.Olengud tööl,peale tööd sõbrannadega ja isegi joomine üksinda kodus on piiri ületamas,tunnen et pean midagi ette võtma kuid üksi tundub see vaata et ületamatu olevat,vajan päris kindlasti abi.

Tahtsingi tegelikult kuulda natuke lähemalt kodeerimisest ja alkoholisüstist,nende miinustest ja plussidest ja kas saab teie kliiniku hindadega tutvuda ka internetis?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Stressi maandamine alkoholiga on üsna levinud raviviis,kuid kaugemas perspektiivis teeb asja vaid hullemaks.Lõpuks tekib suletud ring:algul juuakse pinge maandamiseks,kuid kestev joomine põhjustab juba ise närvihäireid jne.

Lõpuks ollakse nagu "orav rattas" ja seisust välja ei saada.Väljapääs oleks järgmine:1.Alkoholist loobuda 2.Alustada paralleelselt närvide (stressi) ravi.

Psüühika ravi võib olla medikamentoosne,psühhoterapeutiline või ka kombineeritud.

Alkoholi kõrvaldamiseks menüüst on olemas blokeerivad ravimid või ka sugereerivad meetodid (nn kodeerimine).

Hinnad: Wismaris: Esmane visiit 125.-, blokeeriv i/v süst 1 a 400.-, naha alla implanteeritav depoo-preparaat 1000.-kodeerimine 600.-

Närvide raviks on psühhofarmakone väga suures valikus ja nende hinnad väga erinevad. Sobiva ravitaktika valivad patsient ja arst koostöös.

Hinnakiri on Wismari polikliinikus stendil väljas.

Kuna meie haiglal momendil haigekassaga lepingut ei ole,siis on ravi tasuline ja seega ka anonüümne.Registreerimine vastuvõtul telefonil 6621068

lugupidamisega

Jaanus Mumma