Foobia pimeduse vastu. 13.10.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, tahaksid teada millise arsti juurde pöörduda ja kas üldse vaja, kui esineb väga suur hirm pimeduse vastu. Ma ei saa selle pärast magada öösiti, mul peab healjuhul iga öö öölamp põlema, muidu ma magama ei jää üldse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väikese valgustugevusega öö-lambikene võib ikka olla, see on kasuks.
Räägi oma probleemist Emale-Isale ( kui nad sul ikka saadaval on).
Rahustav tee apteegist ja rahustavad harjutused (vt. minu varasemad soovitused foobiate ja ärevuse valdkonnast. Vt ka unehäirete alt.
Kasuta Päevikut ja lähene probleemile sportlikult: a) nagu treening, b) nagu karastamine.
Tead ju, et hirmuks põhjust ei ole, seega - Harjutamisega saadki probleemist jagu.
Õhtul enne und tee minu Palve esimest sammu ja iga korraga soovid oma Lähedastele rahulikku ja tervislikku und - aeglaselt, iga sirutuse-painutuse-lähteasend järgi väike paus (ise tunnetad õige tempo).
Võid vajadusel nõu küsida ka psühhiaatrilt - vastuvõtule minnes.
Parimat soovides,
Jüri O.-M: Ennet