Tramadool ja õigus autojuhtimisele 11.10.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu küsimus on:Kas tohin sõita autoga, kui vahel kasutan valude leevendamiseks Tramadooli arsti retseptil ja kas peab olema retseptid kaasas!??? Ette tänades :M

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vahel? Kui vahel? Veelgi tähtsam - mis on valude põhjus ja miks muid võimalusi ei kasuta?
Kõige täpsema info annab tohter, kes selle valuvaigisti välja kirjutas.
Mida siis silmas pidada - kui rohtu võtate õhtul, siis hommikul saate ju vabalt autoga sõita (mitte ralli-tempos, aga liiklusmärke ikka silmas pidades).
Selgituskiri karbis (mida ju lugenud olete ütleb:
Tramadool omab tugevat toimet autojuhtimise ja masinate käsitsemise võimele – seda eriti juhul, kui
ravimiga samaaegselt tarvitatakse ka alkoholi. Ravi ajal ei tohi patsiendid töötada liikuvate mehhanismidega ega autot juhtida.
Täpsed juhised saate oma raviarstilt.
Põhiline - kõrvaldage valu põhjused ja/või kasutage muid ravi võimalusi ka.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet