Platseeboefekt 10.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas relligiooniga võis olla Platseeboefekt , et hääled ära kadusid?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Religioon parandab eneseusku, Jumalat uskudes usume ka endasse rohkem.
2) Ka toidul on ravitoime - mäludes soovida ja siis nende soovide täitumise energiat me toidust saamegi.
3) Terves kehas tervem psüühika! Kuldsed sõnad - järelikult tegutse keha tugevdamisega.
4) Tee minu Palveharjutust - vabastab pingeist ja parandab aju verevarustust, seega ka psüühikat.
5) Häälte kõrvaldamiseks (nende vältimiseks) on ka head arstirohud (neuroleptikumid) olemas - psühhiaatri jutule ja sellest saate suurt kasu.
6) Alkoholile ja kanepile kindel ei, korralik-tervislik elurežiim.
ENNETI PALVE - Meditatsioon
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu. (Ise teen seda harjutust üle viie viisaastaku - iga päev).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet