Olen mures oma vaimse tervise pärast. 16.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen tosiselt mures ja ei tea, mis minuga toimub. Tunnen ennast väga kohutavalt ja tean, et see häirib ka mu lähedasi. Olen korra olnud ka depressiooniga ravil ja tookord sain abi, aga nyyd on tekkinud väga tugevad raevuhood ning kaob enesevalitsus. Kardan muutuda enesele ja teistele ohtlikuks. Ka tundeelus on muutused, kadunud on room ja kaastunne ning teised inimlikud tunded. Hetkel ravimeid ei vota. Lisan veel, et peres on väga palju stressi. Kui varem suutsin asjad enese jaoks selgeks moelda, siis hetkel on seis selline, et pea on otsekui tyhja täis. Olen saanud ka elektershokkravi. Kas need asjad voivad ka kuidagi seotud olla. Olen väga mures.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tundeline inimene tunnetab ebakõlasid kodus-ühiskonnas teistest varem ja satub (võib sattuda) seetõttu stressi-depressiooni teistest kergemini. Ka varasem depressiooni-laine viitab sellele.
Saite varem sellest jagu, saate ka nüüd.
Koosmeel peres ja Ühiselt kodu- ja ühiskonnapoolsetele raskustele vastu.
Unerežiim korda (vt eelnevaid) ja optimistlik eluhoiak.
Psühhiaatri või perearsti käest vajalik AD (antidepressant) ja mõõdukas kehaline aktiivsus. Julgus ja oskus puhata (et ei oleks nn puhkepäevaneuroosi - ei puhka ja õiget töötegemist ka ei ole).
Harjutus stressi-pinge maandamiseks.

ENNETI PALVE - Meditatsioon.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutus-Sirutus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed ringutades üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole. Ringutan õndsalt.
Siis Lõdvestus.
Rahulikult lõdvestav painutus alla varvaste suunas, kael-õlad on pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e. vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha! Lõdvestun.
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end rahulikult püsti, sirutan end sirgu."
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine, aju verevarustuse parandamine, mälu parandamine, enesekindluse tugevdamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alusta 3-5-7 korrast.
Leia endale ise sobiva korduste arv ja tee mitu korda päevas. Kindlasti õhtul enne und.
Peatselt organism "ütleb täpselt ette" tegemise tempo, korduste arvu, pausid iga ringutus-lõõgastus-lähteasend vahel.

Kapitaliühiskond on karm: kastisüsteem (Vana-India) ja sama ju kaasaegne klassisüsteem (Pirukaga lisaväärtuse saajad ja pirukata palehigis töötajad).
Seega - tuleb võideldes end tugevamaks harjutada ja siis suudab inimene ka enda sotsiaalsete õiguste ning ühiskondliku õigluse eest võidelda. See on asja tuum.
Inimese terviseressursid on suured - TEGUTSE!
vt varasemaid ka.
Jüri O.-M. Ennet