Lapsel surmahirm 20.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel tekkis väga tugev surmahirm. Hirm on kestnud kokku 1 kuu . Ta ei julge magada , söögiisu on kadunud. Tunneb pidevalt valu erinevates organites ja arvab, et hakkab kohe surema. Olen püüdnud talle selgitada, et tema hirm on lihtsalt negatiivne tunne mis peale tuleb. Selle pingega on tekinud veel TIKID, silmadepööritamise näol. Olen õpetanud talle Teie hingamist ja oma tunnete jälgimist, aga tulemus on suht nulli lähedane.Soovikskin tulla Teie vastuvõtule . Ehk kui asjatundja talle selgitustööd teek oleks võibolla usku rohkem ja abi tõhusam.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge laste-psühhiaatri poole, nad töötavad käsikäes psühholoogidega.
Mis oli põhjus? Ilmselt mõni psühho-trauma. Sellest vabanemine eeldab lähedust ja ka kehalist kontakti, kehalist aktiivsust (koos jalutamised jms), kiitmist, julgustamist.
Andke talle midagi sooja veega kausis pesemist - soe rahustab, käeline tegevus rahustab. Piisav une-puhkeaeg.
Teie enesekindlus annab ka temale julgust ja kindlust juurde.
Ise tehke ka harjutusi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet