Ravim Rispolept 14.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17 aastane neiu, kellel oli probleeme narkootimidega. Üks hetk juhtus nii, et pilt hakkas silme ees ujuma ja tekkisid enesetapu mõtted, ärevus ilma mingi suguse põhjuseta ja selline tunne nagu kõik on ebareaalne. Kaks nädalat oli derealisatsioon. Võtan ravimit Rispolept. Kui seda võtma hakkasin siis derealisatsioon kadus kuid see mis ajapikku tekkima hakkas on nagu kile silme ette, terve pilt koosneks nagu tolmu kübemetest. Küsimus on siis järgmine et kas see võib olla tingitud ravimist? Kas jätkata ravimi võtmist või just lõpetada? Hetkel pole võimalust psühhiaatri juurde kahjuks minna..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koostöö arstiga.
2) Rohi on väga hea. Vähendaksin annust ja vaataksin, et kuidas silmadele mõjub. Mõju nägemisele võib ravimist olla. Ravimit võta ikka edasi, aga annusega mängi. Ka pool või veerand tabletti on ravitoimega.
3) Mõju silmadele võib ka madalast vererõhust olla või verevarustuse regulatsiooni labiilsusest (ebakindlusest). Siin aitab mõõdukas-meelepärane sportlik tegevus ja kindlasti on heaks vahendiks minu palve esimene samm (vt Enneti Palve).
Tegutse ja kõik saab korda.
Alko-narko - absoluutne ei!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet