Tere ! palun nõu 20.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere , Vajan nõu. Ma olen töötav (täiskohaga) inimene ja käin koolis (töökohapõhine õppe käsil) (müüja-klienditeenintaja eriala.
Olen iseseisev inimene, liiga palju vaba aega otsustasin kooli minna,aga nüüd olen mures .Koolis eksam läheneb , muretsen et kardan et ei tee eksamit ära. pöördusin selle murega oma õpetaja poole. Tööjuurest juhadaja ka kõnelesin sellest, et nad võimaldaksid mulle saaali päevi , kust ma saaksin toidukaudadega lähemalt tutvuda. Kahjuks mulle seda ei ole võimalik , kuna mulle pole asendajat , kkes mind asendaks. Ja kõik usuvad minusse et ma teen kindlasti eksami ära. Ja vahel oleneb olukordades kust ma lähen endast välja , hakkan nutma , sest ma ei julge enda kaitseks midagi öelda, ärritun suht kiiresti, kui ema mind ootas , oli tal närviline periood ) ei kuula teisi inimesi. Kust ma abi saaksin , või millist abi oleks vaja ? Kas ma olen hull ? Olen paaril korral käinud psühhaatri juures too määras mulle rohud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Korralik puhkus, eelkõige uni (vt eelnevaid une valdkonna soovitusi).
2) Minu palve (vt otsinguga Enneti palve) esimene samm: a) vabastab liigsest pingest, stressis, b) parandab aju verevarustus ja aitab seega mälu paranemisele ja õpiedukusele kaasa, c) parandab meeleolu ning usku endasse. Seda kõike vaja ongi. Teen seda harjutust aastakümneid Iga Päev - aitab hästi.
3) Õpitükke võtta rõõmuga - nagu sportlane: pingutab, higistab, aga süda hõiskab rõõmust. Kui õpitükkide sisu annab visualiseerida (piltlikult ette kujutleda), siis tee seda.
4) Küsimuste korral rõõmuga küsi Õpetajalt, ta annab tarka nõu.
5) Sina ei pea närveerima! Sind on vaja ja närveerib veidi vaid Õpetaja, mitte sina. Koostöö Õpetajaga.
Võta seda nagu sporti - rõõmuga!
Kõik on kooliajal närveerinud, aga hiljem (aastaid hiljem) selgub, et pole vaja närveerida, vaja on rõõmuga õppida - endale!
Jüri O.-M. Ennet