Mida ma peaksid tegem,kui ma ei taha enam siin maailmas olla kõik käivad lihtsalt üle jõu mulle olen palju elu asju üle elanud ? Millest pole julgenud rääkida hoitnud kõik asjad enda sisse ? 20.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma tahaks kuidagi abi saada või nõu annet saada ma ei oska enam midagi mõelda
Mida ma peaksid tegem kui ma ei taha enam siin maailmas olla kõik käivad lihtsalt üle jõu mulle olen palju elu asju üle elanud ? Millest pole julgenud rääkida hoitnud kõik asjad enda sisse ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui on mõni lähedane, siis sellega probleeme analüüsida, lahendusi leida - Pihtida. Analüüsida, Pihtida saad ka Päevikusse märkmeid tehes - mure südamelt ära Päevikulehele. Aitab.
2) Korralik uni ja selleks kasutada:
a) apteegi vabamüügist Melatonin ja ka mõni rahustav tee;
b) psühho-regulatsiooni harjutused (vt varasemad soovitused);
c) mõõdukas kehaline aktiivsus, suhtlemine sõpradega.
3) Iga inimene on mingis valdkonnas Andekas (mis meeldib ja korralikult välja tuleb, jõudu ning rõõmu annab) ja seda ka Sina! Mõtiskle sellel teemal, sea sihte sellel suunal ja hakka siis sellel Sinu Andekuse Rajal samm-sammult edasi minema.
4) Ema-Isa - väga hea, et nad sulle elu andsid. Kui on usalduslik vahekord, siis nende soovitusi kuulata ja rakendada. Nendega suhteid parandada.
5) Kõigil on elus raskusi olnud, edaspidine sõltub hoiakust, suhtumisest nendesse raskustesse. Suhtuda selliselt, et need raskused karastavad ja tugevdavad meid!
Mis ei tapa - teeb tugevamaks! on targad filosoofid juba ennemuiste öelnud.
Muutud tugevamaks ja Õnnelikumaks ka Sina - Andekas.
Tegutse rõõmsameelselt!
Jüri O.-M. Ennet