Modafinil 23.05.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus selline, et kas Eestis on saada sellist asja nagu seda on modafinil? Ma tean, et tegemist on retseptiravimiga, aga kelle käest seda küsida? Kas perearsti või psühhiaatri käest. Põhjus nimelt selles, et käes on üsna pingeline aeg, keskkooli lõpetamine ja tõsiselt on vaja midagi mis aitab hoida nii ärkvel kui aitab kaasa keskendumisele. Viimasega on kõige suurem probleem. Sest hommikust õhtuni ma lihtsalt eksisteerin ega suuda enam keskenduda. Ei aita enam ei kohvi ega vitamiinid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajalikku ravimit annab psühhiaater peale temaga kohtumist.
Õppimise kuldreeglid:
1) õige päevarežiim: õigel ajal magama, piisav uni, hommikul kerge virgutusvõimlemine, et veri "käima" läheks ja jahe vesi vastu silmnägu...
2) Kui vererõhk madal (noortel tavaliselt on), siis 1/2 tassikest oakohvi hommikul (piima/või koorega). leia ise paras kogus.
3) Kodus õppides tee iga 30..40 minuti möödudes minu Palve esimest sammu - tunde järgi 6...10 korda.
4) Konspektis-õpikus tõmba olulisele kohale värviline joon alla. Visualiseeri võimalusel.
5) Konsulteeri vajadusel Õpetajaga - tema peaks ju närveerima, sest tema õpetas!
6) Ka päeval saad mitmeid kordi jahedat vett vastu silmnägu panna - värskendab ja on silmadele kasuks.
7) Võta sportlikult - sportlane ju pingutab, pingutab Rõõmsameelselt ja seeläbi Areneb.
Naerata! Rõõmsameelne jõuab rohkem, omandab paremini. Püüa asja olemusest - põhiprintsiipidest - aru saada, siis ongi asi selge. Fakte saad pärast andme-allikatest vaadata.
Jüri O.-M. Ennet