Ärevus ja kanep 05.04.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tarbisin kuuaega tagasi kanepit ja peale seda sain õudsa kogemuse osaliseks. Aja-, kiirusetaju kadusid. Sõitsime mööda teed ja nägin enda silmeeea ühte ja sama kohta. Koju minnes oli kehva olla ja jäin magama. Järgmisel päeval oli väga ärev ja võõras tunne. Pöördusin psühiaatri poole ja sain ravi peale. Koguaeg on ärevus sees olnud ja peas suvalised mõtted. Kõige parem on olla midagi tehes(Näiteks tööd). Üks õhtu sõidu ajal kogesin samat tunnet mida tol õhtul aga suutsin sellest üle olla. Vaatasin teeääres kilomeetri posti ja tundus et ma ei liigu ja siis ilmselt sattusin paanikasse jälle. Nüüd tahab see tunne alati sõites tagasi tulla. Pidevalt on ka ebareaalsus tunne ja aeg nagu veniks(Samuti tunduvad autosõidud väga pikad) Mida edasi teha? Kas see on ravitav?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol (viin, õlu jm, mis sinna vahele jääb) - ei, ei tilkagi.
Suits - ei, ei mahvigi
Kõik kahjustav - Ei.
Kõik tugevdav, kosutav, treeniv, parandav jne - Ja.
Rahustav tee apteegi vabamüügist.
Melatoniin - õhtul - soodustab und. Apteegi vabamüügist.
Minu Palve (vt otsinguga) esimene samm. Päeval mitu korda ja kindlasti õhtul koos melatoniiniga.
Igapäevane kerge kehaline aktiivsus.
Minevikust said õppetunni - ole õnnelik, et Jobumalt ei läinud.
Korralik töö- ja puhkerežiim.
See on ravitav.
Juhi ka sõbrad karskuse teele!
Ära lase end sõpradel mõjutada, et jälle Jobuks muutud.
Tahtekindlust soovides,
Jüri O.-M. Ennet