Klomp või tükk kurgus 14.03.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.minu mure seisneb selles et pikemat aega on olnud tükk kurgus,meeletud gaasid just õhtuti või hommikuti,soolte korin ja tuiked soolestikus.alakõht on ka krampis,kaega katsudes nagu paistes.süda on tihti paha.perearsti juures kilpnäärme ja mandlite analüüsid korras,mijul selline hirm et äkki on tegu mõne suurema parasiidiga kes juba kurku roninud?kas see on üldse võimalik?mure on väga suur,vahest teex see tükk ka nagu haiget nagu oleks kohati terav,rindkeres ka valud.Palun andke nõu millega võiks olla tegu.aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühika ja sooma (keha) töötavad nagu kaksikud, nagu duett - ühe tegevus mõjutab samaaegselt ka teist. Neid Psühho-somaatilisi häireid (psüühiline pinge tekitab kehalisi kaebusi) on palju ja üheks on ka see, et psüühiliste sisepingete korral inimene tunneb erinevates kehapiirkondades ebameeldivusi, kaebusi. Teil on selleks kurgu piirkond.
Kaela ja kurgu-kõri piirkonna lõõgastamine aitab sisepingeid "maandada" ja sellele nö "tark organism" ka viitab.
Seega:
a) kukal, kael, õlavööde - nende lihaste lõõgastumise harjutused (mitmes suunas pea-õlgade liigutused, käega massaaž, juuste massaažihari ja sellega pea-kukal-kael, minu PalveMeditatsiooni esimene samm jt);
b) neelamisharjutused (iga neelatamine lõõgastab: vedeliku lonks-joomine päeva jooksul palju kordi). Ka raviteede joomisel on ju esikohal neelatamisest tingitud lõõgastus, siis alles need ravitee komponendid ja joodava vedeliku soojus;
c) kuristamisharjutused (olemuselt ju pikk-legato väljahingamine, ohe - ja see rahustab). Seega - mitu korda päevas leige veega kuristada, kuristamise vee väljasülitamisel Lõõgasta kukal, kael õlad - lase pea longu-rippu nagu Palve puhulgi.
vt varasemaid soovitusi ja tegutse.
Tööl vältida sundasendit, tee harjutusi.
NB Terves kehas terve psüühika! Harjuta ja tunne elust rõõmu.
Õige Eestimaalane ei suitseta - see ju inimese sise-keskkonna huvides roheline mõtlemine ja praktika. Jalutamine-trenn väljas - väliskeskkonna puhas õhk e väliskeskkonda puutuv roheline mõtlemine ja praktika.
Meie Esivanemad hindasid ja praktiseerisid rohelist eluviisi.

Suure-Vankri ja Väikese-Vankri sihid olgu ka paika pandud!
Kui psühhiaatri järjekorrad sajandipikkused (nagu praegune tervishoiukorraldus (-korraldamatus) pakub, siis piirdute ainult eelöelduga.
Kui saate siiski vastuvõtule varem, siis koostöö psühhiaatriga tuleb kasuks.
Parasiiti teil kurgus ei ole!
igast murest saab üle - ise tegutsedes!
Kevadtervitustega,
Jüri O.-M. Ennet