mida teha 22.02.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,ma helistasin teile siin kaks nädalat tagasi ja kontsulteerisin,rivotrili võtmise asjus.
Olen seda võtnud 20a.ja nüüd käisin siin Tallinnas dr,Rumjevi juures ja ta kirjutas välja mulle betamaksi 100mg ,nüüd olen väga nõutu ,kuna meeletud peavalud,käed surevad ,süda puperdab,unehäired.Ma helistasi talle aga ta ütles ,et peabki nii olema.Mida arvate.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Telefoni teel oli jutuks, et klonasepaami (rivotril) sõltuvuse kõrvaldamine käib läbi neuroleptikumi. Betamaks seda on, ta on ergutava toimega ja sealt siis ilmselt see südame puperdamine ja unehäired jms.
Koostöös psühhiaatriga - annust vähendada või mõni teine neuroleptikum.
Kui paarkümmend a. võtnud olete, siis asenduse/ülemineku perioodil võib veidi seda Rivotril tabletikest ikka võtta. Peavaludes peab ju lahti saama.

NB. Peale arstirohtude on vaja kogu eluviisi muudatus, uus kehaline, vaimne, hingeline, sotsiaalne vorm saavutada.
Lahendid olemas.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet