Pea löömine 30.01.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul on mure oma sugulase lapse pärast! Ta käib esimeses klassis. Ta läheb väga kergesti endast välja ja hakkab siis oma pead lööma. Oma rusikatega, vastu põrandat, vastu lauda, vastu seina, kuhu iganes. Ise ütleb, et ta on nii halb ja peab endast lahti saama, peab oma rumala pea puruks peksma jne. Ta saab ka ravimeid, sest varem oli ta väga agressiivne.
Mida teha? Mis võib niimoodi lapse peast saada, kui ta oma löömist jätkab? Miks ravimid seda ära ei võta? Agressiivsus teiste vastu on küll vähenenud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Laste psühhiaater uurib ja annab omapoolsed soovitused, vajadusel ka arstirohtu. 2) Korralik puhkus on hüper-aktiivsetele (aka ka teistele) lastele oluline.
3) Mõõdukas kehaline aktiivsus maandab pingeid.
4) Soojad veeprotseduurid rahustavad.
5) Proovige minu Sirutus-Painutus harjutust (vt 4-5 vastust eelpool) teha.
6) Sõbralik olemine.
7) Veidi rahustavat ravi-teed on ka kasuks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet