Kas on lootust... ja millised lahendused.. 20.01.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Ärevushäire ..generaliseerunud... võtnud paroxetin 20mg ja xanax 0.25 ca 5aastat-... siis võõrutus.. kuid läks halvasti ja peale seda paroxetin 30mg ja xanax 0.5 ... nii olnud veel vast ca 5aastat... hetkel viimane aasta olnud raske, ärevust on iga päev.. rohtusid vahetada väga ei julge.. kas soovitate pigem vahetada või proovida mõneks ajaks tõsta annust? ise eelistaksin vist tõstmist...et vältida ohtu, et veel hullemaks võib minna. Kui saaks stabiilseks, saaks aktiivsemalt endaga tegeleda ja siis hiljem jälle vähendada. Millist enda harjutustest konkreetselt minu puhul soovitaksite enim? Katsun step by step füüsilist tõsta vaikselt ja läksin ka holistilisse teraapiasse esimest korda elus...loodan, et ehk sealt ka veidigi abi :) on tunne, et enam ei jõua... aga üritan edasi :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiip. Seega:
a) AD võtmine ja selle tähtsus ajateljel väheneb
b) Harjutusi tehes. Harjutused rahustavad, vähendavad sisepingeid, edendavad aju verevarustust ja aktiveerivad ajus neidsamu keskusi, millega arstirohigi tegeleb.;
c) Minu harjutust võib teha mitmeid kordi päevas, aga kindlasti teha siis kui võtate AD-d. Nii saab välja töötada endale rituaali e tingituse - n.ö. Pavlov-Enneti refleksi. Kõlav nimi refleksil, et paremini meelde jääks. Selline tingitus-rituaal on imeväega - harjutusi tehes organismi reageerib nagu oleks võtnud ka rohtu! Super!
d) "uued prillid" e. uus eluviis, elamine uues helistikus, uues väärtuste skaalas.
Võimalusi palju, tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet