Alkoholi tarvitamise tunnuste avaldumine 04.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olete meedias rääkinud alkoholi mõjust inimesele. Mind huvitab, kuidas mõjutab täiskasvanud ca 80 kg kaaluva mehe käitumist ca 0,9 - 1 promilline alkoholikogus veres? Millised välised sümptomid sellise alkoholikogusega avalduvad?

Tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

0,5...1,5 promilli - kerge joove, kaabu kuklas, hõlmad valla, tuju hea, enesekriitika langeb, rusikaga vastu rinda - "olen kuradima kõva mees, küll mina teeksin"...seega - kõva jutumees.
Oleneb isikust ja keskkonnast - ülemuste keskkonnas kontrollib end rohkem ja näeb arvatavasti veidi parem välja.
Kusimus ei ole selles promillis, näiteks, teatud kordadel aastas on see ju sobilik.
Aga Kus?, Kui sageli? Mis põhjusel? Kas järgnev autosõit või tööleminek on Kainelt? jne - selles on küsimus.
Alkoholi tase veres langeb 0,1 promilli tunnis, seega - kainenemine VAJAB aega.
Üks promill - täielik "puhtus" - vajab aega Kuni Kümme Tundi.
Olulised on ka tervisenäitajad, vanus-noorus, sugu, stress jne.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet