lapse agressiivsus 06.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida ette võta 12a tüdrukuga, kelle käitumine ja olek on pidevalt agressiivne ja kes keeldub abi saamiseks psühholoogi juurde minemast. Samuti on probleemid koolis käimisega, ehk siis kooli minnakse healjuhul 2-3 korda nädalas.
Algas see kõik juba lasteaiaeas. Kui ta vihastab, siis hakkab ta hüsteeritsema ja asju loopima. Viimasel ajal on olukordi kus ta ka minule kallale tuleb. Kui ta midagi soovib siis esitab ta selle alati nõudlikult ja kui tema soove ei täiteda siis järgneb sellele agressiivne käitumine ja lapsele mittekohaste sõnade kasutamine.
Peres kavab ka 7 aastane tüdruk, kes näeb seda kõike pealt ja kannatab selle tõttu. Sest suurema õe käitumine mõjutab ka teda.
Korraldustele ta ei allu, kui paluda tal midagi tega.
samuti on vihahoos lubanud mind ära tappa ja ka ise ennast.
Olen olukorras, kus ise ei oska sellise lapsega toime tulla ja enam ei ole ka jõudu selleks. Selline pingeline õhkond on kodus igapäevane.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Vestelda koolis õpetaja-klassijuhatajaga ja kuulata tema arvamust, soovitusi.
2) Käia lastepsühhiaatri jutul (ka ilma tütreta kui ta kaasa ei tule) ja kuulata psühhiaaatri konkreetseid soovitusi, probleemi lahendeid.
3) Sõbralikult püüda teada, et mis vaevab tema südant, mida teie saaksite teha. Heaga saab kontakti, kontakti hoida - kuri käsk ja dirigeerimine tekitab kapseldumise ja trotsi ja seda küll vaja ei ole.
Ühiselt leiate lahendi.
Kannatlikkust, lahendid ei tule kergelt, aga nad tulevad.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet