Paanikahood mille otsest põhjust ei suuda leida. 02.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen noormees kes see suvi ei saanud tööd ja kuna nii jäi otsustasin tegeleda oma kooli lõputööga selle võrra intensiivsemalt. Tegu on arvutialase lõputööga igatahes. Nii et lõviosa oma ajast suvel veetsin ma kahjuks arvuti taga. Unetsükkel sai ka ära rikutut kuid sellest hoolimata ma magasin magama jäämise korral päevas 9-11 tundi. See suvi palju liikunud ka ei ole ja olen ülekaaluline juba pikemat aega ka.

Toitumine on korras ja paari kuu jooksul on isegi kaalu kaotatud paar kilo vaatamata olematule füüsilisele koormusele.

Esimene paanikahoog oli mul 3-4 nädalat tagasi ( väga tugevate ilmingutega ja tundega nagu oleks südamerabandus) kuna pole elusees varem kunagi paanikahoogu kogenud. Ja kutsuti kiirabi. Rahustitega jäin magama.

Vahepeal oli neid hoogusid veel aga mitte nii julmalt.

Paar päeva tagasi oli hoog jälle nii tugev et pidin minema lausa EMOsse. Nemad ütlesid et magu või maks on ärritunud aga EKG ja Südame rütm on kergelt paigast ära aga peale rahusteid rahunesin maha ja üteldi normaalne. Hiljem avastati et mul on rindkeres lihaspõletik roiete vahel. Nii et kirjutati nüüd mu paanikahood selle kaela.

Jah natukene parem on sellest et määrin nüüd kreemi ja valud ei ole suured rindkeres lihaste pärast ( diclofenacum natricum). Samuti määrati unerohud et jääksin kergemalt magama.(soplonol või midagi)

Samas ärevus ärkamise järgselt on mul endiselt väga suur mis aja pikku kaob kuid vahest tunnen päeva jooksul kuidas äkiline panikahoog hakkab tekkima. Ma rahustan ennast nii et "kõik on korras" ja surun millegi teravaga või ebamugava asjaga pihku et aju paanika tekkimise pealt mõtted uuele ärritusele suunaks.

Samas antud hood tekitavad ka suure hirmu ja segaduse ajus.

Perearst ise ütles et ta midagi mulle välja kirjutada ei saa.

Kas ma pean tõesti pöörduma psühhiaatri jutule ?
Ja kui pean kas ma pean seda kindlasti tegema piirkonnas kus ma sisse kirjutatud olen ? Elan sissekirjutatud elukohast eemal ja muud tööd teeksid pideva reisimise raskeks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paanikahood - ärritusi-pingeid koguneb organismi suuremal hulgal kui seda pingest vabanemist on. Ei ole üks põhjus ja üks tagajärg - kõik mõjuagensid (pingetekitjad) on olulised.
Siit järeldus - raviks-pingete vältimiseks ja ka maandamiseks on võimalusi palju. Vaja leida endale sobivad harjutused ja tegemised.
Alul ka veidi arstirohtu vaja (psühhiaater kirjutab; elukoht ei ole oleuline, oluline - kus "sellel sajandil" vastuvõtule kõige varem saate.
vt minu varasemaid soovitusi ja Praktiseeri!
Probleem on kõrvaldatav.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet