Kas ampull aitab vähendada või sootuks vabaneda alkoholist? 12.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25 aastat vana noormees kes on hakanud viimasel ajal tarbima liialt palju alkohoolseid jooke. Enamuses on see vaid õlu kuid on ka olnud kangemaid jooke. Soovin endast saada välja selle alkoholi lembuse, kuid omal käel ei suuda seda enam käsitleda. Olen kuulnud ampullist. Kui kallis see on ja kas selle paigaldamisega kaasnevad riskid?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Rohud (ka ampullid-süstid) on abivahendid, oma tahe ja uus eluviis on põhivahend.
2) Täielik karskus! Mõõdukas tarbimine on praktiliselt välistatud. Peale esimest pitsi on Joosepi asemel juba Jobukene ning Jobukene soovib juua juba "käpa maha." Jamad hakkavad esimesest pitsist-lonksust.
3) "Laskesuusatamise printsiip" - kui neelud kisuvad õlle poole, siis -
üks õlu ja 50 EURi külmkapi peale.
teine õlu - jälle 50 EURi külmkapile jne. Head joomist või... on oma tööst ja ajast kahju.
4) Kehaline aktiivsus.
5) Päevik.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet