Magneesium 07.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on ärevushäire juba 2 aastat, esimene aasta oli väga hull. Aga nüüd olen õppinud sellega elema sõbralikult ja püüdnud ravida oma ärevust. Käisin ka psüholoogi juures, kes kiitis mind, et olen suutnud toime tulla. Küsimus Teile selles, et ta soovitas mul võtta magneesiumi, mida ma varem mingi aasta tagasi ka võtsin (ja mul oli sellest isegi abi! Kelasin Mg) Ja nagu ma olen internet avarustest lugenud, et seda on hea võtta B6 vitamiini või kaltsiumiga. Aga kummagi siiski kasulikum on, kui on ärevushäire?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Vt. minu varaasemaid soovitusi-harjutusi ärevushäirete puhul.
2) Magneesiumi asemel soovitan mineraalvett Borjomi - saad mitmeid mineraale.
3) Vitamiinid: kõik värske, juur- ja puuvili sisaldab palju-palju vitamiine.
Aga kui ikka väga soovid veidi B-rühma vitamiine, siis võta toidupoe piima osakonnast söögipärmi kuubik ning
sellest 1/3 kuni 1/2 puista klaasi, peale vesi ja sega ning seda võta üks kord päevas ja kaks korda nädalas ja kaks nädalat. Seal praktiliselt kõik B rühma vitamiinid ja teisigi veel lisaks.
Kehaline aktiivsus annab väge, annab enesekindlust.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet