Misofoonia 15.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen pea terve elu vaevelnud misofoonia käes.

Nooremana mäletan, et vanemad viisid mind paaril korral erinevate psühholoogide või psühhiaatrite vastuvõtule, kuid minu teada mingit diagnoosi mulle küll ei pandud ja üles kasvades sain ma lihtsalt pahandada, kui mulle ustega paugutamist või kellegi söömishääli kuulata ei sobinud ja seda tegelikult siiani, kui vanemaid külastan.

Kuna arstid mingil põhjusel mulle diagnoosi ei pannud, siis panin ma selle veidi uurimistööd tehes endale ise - mul on misofoonia ja ma olen selles 100% kindel.

Mulle tundub, et mida vanemaks ma saan, seda rohkem helisid mind häirib. Kas on võimalik, et hakkan kunagi vihkama absoluutselt kõiki helisid?

Olen kuulnud, et ravi puudub ning arstid kirjutavad patsientidele lihtsalt rahusteid välja, mis tegelikult probleemi ei kõrvalda vaid muudavad inimesed lihtsalt tuimaks. Seda ma ei soovi. Ilma emotsioonideta pole mingit elu.
Hetkel aitavad mind kõrvatropid ning white noise, kuid ma ei saa ju tropid või klapid peas ja kurdina tänaval ringi käia?

Kas mul oleks mõtet üldse arsti vastuvõtule minna, kui ravi tegelikult puudub? Ma ei soovi kuulata kellegi nõustamist.Tean ise ka, kuidas teeselda, et kõik on hästi. Ma soovin lihtsalt selles jubedast tundest, mida mõned helid minus tekitavad, lahti saada.

Kirjutan ka selle pärast, et nagu minu kogemusest näha, pole vist Eesti arstid misofooniaga piisavalt kursis ning ei oska patsiente aidata. Mind on pigem aidanud foorumid, kus teised "kannatajad" üksteise kogemusi jagavad kui see, et arstid mind veidi kuulavad ja siis ebameeldivaks olukorraks mingit looduslikku jama -palderjani?- annavad, mis midagi ei muuda ja kõige tipuks arugi ei saa, et mul ilmselgelt misofoonia on.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kasutage neid foorumite kogemusi ja leidke endale sobilikud harjutused.
2) Ümisemine treenib sisemise vibreerimisega nii aju kui ka sisekõrva organeid, parandab nende verevarustust ning korrigeerib tegevust, normaliseerib olukorda.
(Indias ju mantra jooga ja sellega mõjutab kogu organismi tegevust).
3) Terves kehas tervemad meeled ja psüühika. Seega - kõik tervisliku eluviisi "terviseterad" on kasuks. Tuleb leia endale sobilikud ja praktiseerida.
Noorpõlves mind suuresti ärritas inimeste söögilauas luristamine - mind aitasid mantra jooga nipid e ümisemine.
Head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet