Unetus,rahutus,masendus mis ei möödu. 04.06.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vaevlen pikemat aega unehäirete,rahutuse ning

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Unetus on paljude häirete kaasnev sümptom ja seetõttu vajalik ikkagi seda algpõhjust (põhjuseid) välja selgitada.
Seega: mitmeid põhjuseid ja oluliseks sümptomiks unehäired.
2) Probleemide teke organismis (inimene, keskkond ja nendevahelline suhe - seega kolm korvitäit põhjusi, nende ebakõla antud inimese jaoks annabki selle terviseprobleemide tekke):
a) hingeelu tasand e meeleolu probleemid,
b) meele-valdkonna (psüühika) häired (siin siis mõttemaailm, mälu, uni, tahteaktiivsus jne,
c) kehaline probleemistik,
d) sotsiaalsed probleemid 8suhted teistega jms.
Neid a), b), c), d) valdkonna funktsioone tugevdades paraneb ka kõige muu kõrval uni.
Seega - rohi vaid üks variant, muid mõjutusvahendeid on hulgi.
vt. varasemaid unehäirete valdkonna soovitusi, vt ka depressiooni (see võib ja ka on varjatud kujul ning vajab tegelemist).
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet .