transseksuaalsus 03.06.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selline, et olen jõudnud endas selgusele et olen transseksuaal. Mul on kinnisideeks saanud hormoonravi ja tulevikus operatsioon. Elu mehena on vastuvõetamatu ma kardan tohutult. Tunnen ka ennast mitte terve inimesena, kuna olenkannatanud palju depressiooni all ning mul on hirmud - ma ei julge linnas üksi käia ja mu enesekindlus on täiesti null. Käisin ka geneetiku juures ning sain kromosoomanalüüsi tulemused et ma olen täiesti terve ja kromosoomidega on korras. Kas see tähendab siis et olen vaimselt täiesti haige?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dr Imre Rammul, psühhiaater ja seksuoloog, tegeleb nende küsimustega.
Ta teeb perenõuandlas vastuvõtte ja sellest kuust alates on ka telefoniabi organiseeritud.
Alusta temast ja siis saad sind vaevavatele küsimustele konkreetsed vastused ja tegevusjuhised edaspidiseks.
(vt I.R. infot internetist).
Igale probleemile on lahendus olemas!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet