tähelepanu puutumatus 30.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kui ta õpib ja keegi teda segab on tähelebanu kohe läinud ta ei taha keskenduda sipleb ja tähelebanu oleks kui kuskil mujal. ja see ei oleks ka vist hea kui jäta klassi kordama.aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Lastepsühhiaatrid koos psühholoogiga diagnoosivad seda häiret ja annavad soovitusi.
2) Klassi kordamine või mitte - siin on oluline sõna kooliõpetajal kaasa rääkida.
3) Terves kehas tervem meelelaad-psüühika! - seda me teame, aga tähtis on seda ka rakendada. Kui paraneb kehaline tublidus, siis paraneb ka meeltega-psüühikaga seonduv.
4) Rahulikkus ja õige päevarežiim. Kui üleliigseid pingeid vähem ja rahulikkust keskkonnas rohkem - see tuleb suuresti kasuks.
5) Anda saab seda, mida anda on. Tegeleda tuleb ka endaga, olla rahulik, siis saab seda rahu ja pingevaba õhkkonda ka temale "kiirata, nagu kodupäike".
6) Kõike saab muuta-kujundada!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet