Pidev pea uimasus - kas psühholoogiline probleem? 29.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane noormees, kes on narkootilistest ainestest kokku puutunud vaid kanepiga. Paar kuud tagasi kogesin kanepi suitsetamise tagajärjel väga ebameeldivat enesetunnet - ilmselt tõmbasin nö üle. Ebaratsionaalse otsuse tagajärjel suitsetasin seda uuesti peale paarinädalast pausi. Kogemus oli sama jube. Internetist sümptomite kohta uurides tegin subjektiivse järelduse, et ehk oli tegemist paanikahooga. Kiirelt sai selgeks, et narkootiliste ainetega, sh kanepiga on igaveseks lõpparve tehtud.

Mööduda jõudis umbes päev, kui hakkasin tajuma kohati ebareaalset ja tavapäratut enesetunnet. Pea oli uimane ja paks. Füüsilisi ega emotsionaalseid vaegusi ei kaasnenud. Kõik oli justkui korras, kui välja arvata väga imane pea ja tavapärasest erinev loid enesetunne.
Konsulteerisin perearstiga, kes arvas, et aju võib ebameeldivaid kogemusi endasse talletada. Sõin aju tööd stimuleerivaid tablette - ei midagi. Sõin võimaliku allergia välistavaid ravimeid - ei midagi.
Olen positiivse ellusuhtumisega, aktiivne ja igapäevaselt tegutsev inimene. Liigun värskes õhus ja tarbin meelemürkidest alkoholi harva vaid maitse pärast. Viimasel ajal olen olnud pigem karske.

Nüüdseks on eelnevalt kirjeldatud pea uimasus ja ebanormaalne enesetunne kestnud juba umbes kuu. Kord on hea, kord on kohutavalt halb.

Kas kirjeldatud enesetunne võib seotud olla minu psüühikaga? Kas nimetatud kanepi tõmbamine võib uimase peaga üleüldse seotud olla? Kas peaksin tulema vastuvõtule või tuleks eeldada, et tegemist on siiski mööduva nähtusega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kanepi taustal tekkis ärevushäire ja see siis praegu "kollitab".

vt ärevushäire (paanikahoog) valdkonna soovitusi ja rakenda neid igapäevaelus.
Probleem on harjutustega kõrvaldatav.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Rõõmsameelset tegutsemist.
See mure on kõrvaldatav.
Jüri O.-M. Ennet