psühhiaatriline ekspertiis 29.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle saadab e-posti teel kirju kauaaegne tuttav. Kirjade sisu järgi ma kahtlustan, et sellel inimesel on mingi tõsine psüühiline häire. Kas on võimalik lasta eksperdil neid kirju analüüsida, et saada teada, kas on alust kahtlustada mingit haigust? Minu teada on see inimene tõesti varem psühhiaatrilisel ravil viibinud, kuid ma ei ole kindel.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui neutraalse sisuga kirjad - ignoreerida.
Kui ähvardavad, solvavad, hirmutavad, stressi tekitavad jne - saata Politseile palvega teie julgeolekut parandada.
(ühiskonnas pingeid palju ja mõnede vaimne ei pea sellele vastu - siit siis ka rohkem psüühikaprobleeme, sealhulgas ebaadekvaatseid kirjutamisi).

Teie enda depressiivne seisund -
a) psühhiaatri jutule,
b) vt varasemaid soovitusi depressiooni osas ja neid kohe rakendama hakata.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet