Toidule mõtlemine 22.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on suur mure oma toitumise pärast. Nimelt peale seda, kui ma üritasin hakata jälgima, mida ja millal ma söön on mu mõtted ainult toidul. Ma söön piisavalt ja normaalse ajavahemiku tagant, aga mõtted on vaatamata sellele koguaeg toidul. Ma planeerin peas toidukordi ette, mõtlen sellele mida ma enne sõin, sellele mida ma süüa tahaks jne. See segab muudele asjadele keskendumist. Kas asi on mu psüühikas ja kuidas ma olukorda paremaks muuta saaksin?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Ema ja kodu on õpetanud sulle mingid toitumistavad - neid jälgi, sest siiani on nad ju sulle hästi mõjunud.
2) Kui üldist närvipinget õpid maandama, siis maandad ka neid üleliigseid toitmisega seotud mõtteid.
3) Terves kehas terve mõtlemine! Tegele kerge spordikoormusega, organism siis ise korrigeerib kogu organismi ainevahetus ja ka mõtlemist õigel suunal.
4) Apteegi vabamüügist saad rahustavat teed - see rahustab.
5) Korralik puhkus ja uneaeg. Une arvelt ei võta ei minutitki!
6) Tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu - maandab sisepingeid, paraneb aju vereringe ja selle kaudu ka õpiedukus.
7) Aruta olukorda Emaga!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet