kas psühhiaatri juures käik seab piiranguid 08.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul tekksi küsimus, et kui ma lähen psühhiaatri juurde (depressioon ja ärevus), kas see seab siis piiranguid minu tulevasele karjäärile/ ameti valikule? Kas sellest käigust jääb mingeid jälgi kuskile? Või on nii, et peale ravi saamsit see minu edasisi valikuvõimalusi enam ei mõjuta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeval ei ole ühtegi inimest, kellel ei ole olnud või siis kohe tuleb depressioon. See on mööduv, ravitav ja ei sega tulevikus tegemisi. Seda ka ärevuse osas.
Kui tulevikus on elukutse valik ja sellega seonduv tervisekontroll, siis on oluline eelkõige tervislik seisund siis ja edaspidi. Jälg ei piira karjääri, karjääri piirab esinev Oluline Psüühikahäire sellele karjääritasandile asudes, mis vajalikku tervist vajab.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet