Probleemid psüühikaga 14.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kannatanud 3 erineva vaimse haiguse käes, mis on kõik ka professionaalselt diagnoositud. Olen käinud kahe psühhiaatri juures ning ühe psühholoogi juures. Mind on suunatud kuuks ajaks psühhiaatria kliinikusse, kus ma olin samuti psühhiaatri ja kolme psühholoogi silme all, kuid pärast vabanemist probleemid jätkusid. Enesevigastamine ja suitsiidi mõtted olid minu elus igapäevased, ning suitsiidi proovimised kuskil 5-6 korda. Mul on probleeme ärevusega ja magama jäämisega ning magamisega. Samuti puudub mul enesehinnang ja aegajalt on esinenud ja esinevad psühhootilised hood. Minu lähedased ei usu, et mul on probleem ja seda isegi siis kui arstid on nendega suhelnud. Hetkel olen vaimselt vägivaldses ja pisut ka füüsiliselt vägivaldses suhtes. Kuigi probleem on olnud koguaeg siin ja aastad on möödunud tunnen, et ma ei ole siiani terveks saanud. Seega tahtsingi küsida, et kas mul on mõtet pöörduda psühhiaatri poole? Ning kas Tallinnas on võimalus ka tasuta ravile ehk haigekassa alusel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinnas Psühhiaatriahaigla Dispanseris valvearst võtab tööpäevadel vastu ja otsustab haiglaravi vajaduse. Annab juhiseid ja ravimit.
Arstiabiga seonduvad kulud tasub Haigekassa.
Pöörduge arsti poole esimesel võimalusel.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet