Kuidas käituda kummalistest muredest vaevatud naabriga? 13.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Ennet,

mul ja minu kaasal on mure meie naabrinaise pärast. Tegemist on eakamat sorti daamiga, kes käib aeg-ajalt meile kurtmas, et peale seda, kui me tema kõrvale elama asusime, ei saa ta enam sugugi magada, see aga avaldab mõju tema tervisele.

Esimese korral süüdistas ta meid öösel seintega krudistamises, lisaks väljendas ta muret et ma ajavat oma kombitsaid läbi seina, kui ta öösel voodis on ja segavat sellega tema und. Kord hiljem uuris, ega meie seinast öösel hääli ei kuule jmt. Alustuseks ei saanud me temast päris hästi aru ja uurisime, kas ehk teeme enesele teadmata mingit lärmi, mis teda häirib. Jäi mulje, et asi on siiski milleski muus. Kord väljendas ta seisukohta, et tema kadumaläinud kass või mingid muud loomad seina sees on.

Eluaseme korrastamise käigus tekkis vajadus paigaldada uued põrandaliistud. Selleks aukude puurides külastas ta meid jälle ja uuris heatujuliselt, mis toimub. Seletasin talle ja kõik tundus korras olevat.

Nädal hiljem aga väljendas ta veendumust, et ma puurin auke läbi seina tema korterisse pääsemiseks ja lisaks tema kombitsatega näppimisele ka gaasitan teda nüüd; nagu sellest oleks veel vähe, olevat ma põhjuseks ka sellele, et tema toas on hommikuti halb lõhn..

Ühesõnaga, olukord eskaleerub.

On alust uskuda, et ta on juba ka mõnele teisele naabrile oma kummaliste muredega silma jäänud.

Et selline asjade kulg on meie jaoks üsna uudne, sooviksin, kui oskate aidata, teie nõuandeid, milline oleks adekvaatne viis naabridaamiga käitumisel. Ei ole küll alust arvata, et ta endale või teistele oma käitumisega hetkel mingit otsest ohtu kujutaks, kuid kindel on see, et ta tunneb end ebamugavalt. Meil ei ole kontakti tema lähedastega ja et oleme majas veel suhteliselt uued, on keeruline tema kohta midagi enamat teada saada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naabrinaise häire vastu väga head rohud olemas.
Mingu/tulgu psühhiaatri jutule ja need uneprobleeme segavad asjaolud saavadki kõrvaldatud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet