Mure kooseluga. 06.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline,et olen oma poisiga üle 2 aasta suhtes olnud. Tunnen tõesti,et armastan teda.Kuid samas kohtlen teda väga halvasti,kui ärritun iga väiksema asja peale. Paar korda isegi kallale läinud. Ta on ise väga heasüdamlik ja hooliv, kuid ma ei oska üldse tema häid pooli väärtustada, igas asjas leian vigu. Mida ma ette peaksin võtma? Saan aru ,et sellise käitumisega jään temast varsti ilma, kuid ma ei suuda oma viha tagasi hoida, paar päeva on kõik ilus, siis rikun jälle selle oma tujude ja õelusega ära. Ma ei taha selline olla , päeval olen vastik , õhtuti nutan patja,et jälle nii kehva seisundisse teise pannud. Ma ei oska ennast muuta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noormees ei ole omand, temaga on suhe. Suhe on rõõmsameelsete, abivalmis, teineteisest lugupidavate inimeste vahel. Kiitust soovib igaüks, kiitust väärib ka igaüks. Kiida teda - naiseliku diplomaatiaga, naeratusega, rõõmsameelsusega. Mona-Linda naeratus temaga kohtudes - see on ülim.

Sisepingeid on meil kõigil ja meie suurim viga ongi selles, et neid hakkame maandama lähedaste peal - muudes sotsiaalsetes olukordades hoiame end nö raamides, "ei laamenda" psüühiliselt.

Minu Palve esimene samm vabastab liigsest pingest ja saad rahuneda. Anda saame seda, mis meil on. Kui on rahu ja rõõmsameelsus, siis seda saamegi anda. Anda andmisrõõmuga. Andmisrõõmuga saame ka ise rõõmu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet