Koguaeg on tükitunne kurgus 27.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Küsimus selline,et kurgus on mingi tükitaoline asi mis tähendab,et pean aegajalt neelatama

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui kurguarst midagi oma valdkonnast leidnud ei ole, siis tulen enda teadmistega teile appi.
Kaela piirkond ja ka lumbosakraalne (vöö) piirkond selja poolt on rahustava toimega. Närvipingete korral on kael pinges ja organism otsib ise lahendusi. See "klimbi" tunne ongi selleks, et organism neelataks, so. et organism neelamise kaudu enda pingeid maandaks!

Kui see organismi märguanne, siis seda kasutada - päeval korduvalt lonksukene vedelat. kui jook soe, siis lõõgastav moment suurem. Kui seal mõni ravimtee juurikas või õielehe-tee-tekitaja, siis lisandub jällegi rahustavat komponenti.

Kaela piirkonda lõõgastab veel massaaži hari - juuksepiiri piirkond kaelal, kerged kaela ja õla liigutused, et pingeid neis lihastes vähendada jne. Minu klassikaharjutus, mida ise teen igapäevaselt üle viie viisaastaku juba.
Sooja veega kuristamine on kasuks.

Midagi eluviisis vaja muuta või siis keskkonnas, et neid liigseid pingeid ei tekiks.
Head harjutamist ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet