Õhu puudus 10.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
2 kuud tagasi hakkas äkki pea meeletult ringi käima nagu oleksin karusselli peal, süda läks pahaks, tundus nagu teadvus kaoks, silmi lahti hoida ei saanud, tekkisid hingamisraskused hoogudena (10-15 min vahe) ja lõpuks kui kõik see oli kestnud 50 min kutsuti kiirabi. Pandi tilguti, viidi turgutamisele, 3 h pärast sain koju. Järgnes meeletu peavalu ja halb enesetunne 2-3 päeva. Peale seda on tekkinud tihe ohkamine (nagu õhku ei jätkuks, sügav sisse- ja väljahingamine leevendab seda). Täpselt 2 kuud hiljem e. nädal tagasi kordus kõik. Kõige jubedam on see, et pärast seda õhupuudust tuleb veel minestamise tunne, käte-jalgade "suremine" ja peapööritus, silmi lahti hoida ei saa ning 3-4 päevaks õudselt halb enesetunne. Kodust välja igatahes ei suuda enam minna...
Mis see võib olla? Kuhu pöörduda või kuidas abi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt midagi paanikahoo registrist. Ohkamine aitab hingevalu kergendada (alateadlikult), sportlik tegevus tekitab sügavama hingamise - hingamist las reguleerib organism, ise ei maksa hingamise rütmi mõjutada.
vt paanikahoogude kohta antud soovitusi.
Mõõdukas sportlik tegevus las olla.
Psühhiaater - sealt veidi arstirohtu abiks.
See probleem on kõrvaldatav!
Jüri O.-M. Ennet