Kuum süst 29.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Ma kunagi tegin B-vitamiini ja magneesiumi süstid. 5-10 süsti ja eluvaim jälle sees! Miks praegu see tehakse ainult, siis kui sa aled alkohoolik või sinuga mingi viga. Tegelikult see on väga hea toimega süstid. Pole vaja antidepressante ja B vitamiini tablettides. Kui see ikkagi kuskil võib teha siis kus kohas?
Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutt Teil õige - tehti, tehti peamiselt alkohoolikutele ja mõjus suurepäraselt. Aga sellest ajast on palju vett merre voolanud ja poliitikute poolt palju lubadusi õhku riputatud.
Tänapäeval on uued ja väga head arstirohud kasutusele võetud ja seetõttu on see veeni süstimine (intra venam) tahaplaanile jäänud ja kasutatakse muid ja tõhusaid vahendeid - ilma (intra venam) rohu manustamiseta.

Vajadusel võib seda teha perearsti juures, kui ta seda vajalikuks peab.

Meeleolu parandamiseks palju kehalisi- ja psüühilisi harjutusi - vali ja tegutse!
Jalutamised, vete-vannid, massaaž, saun, ujumine sees ja väljas, laulmine, ümisemine, ravitreed jne. - võimalusi palju ja ei tarvitse intra venam süsti teha.

Tore, et mineviku-tarkust esile kergitate - neid seal veel hulgi ja mõned kohe "täie rauaga" sobilikud ka kaasajal.

Esivanemad olid meil targad! Esivanem on saksa keeles - eellaane, esiisa-esiema, ees-sõitja (der Vorfahr, die Vorfahrin). Teguseõna - vorfahren - ette sõitma...
Kui nad on juba ette sõitnud, on juba eel (ees), siis nende elutarkus ja elujõud olgu meile Õpetusesõnaks.

Neil on palju Õpetussõnu ka rahvameditsiini vallas. Kutsuti meid - Eestirahvast - ennemuiste idapoolsete rahvaste poolt "Tžuudid e imetegijad, ravitsejad" ja sellest ka tänapäevani Peipsi järve nimi Idapoolsetele rahvastele - Tžudskoje ozero.

Oleme Tžuudid- ravitsejad, targad, imetegijad - Esivanemaid austades ja nende elutarkusi kasutades!

Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet