negatiivne mõtlemine 15.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen aastaid tagasi käinud psühhiaatril ja võtnud antidepressante. Nüüd tunnen, et kehv enesetunne on tagasi. Lugesin pikalt depressioonist http://raulpage.org/depress/ leheküljel kust avastasin, et mul on valdavalt psühholoogilise depressiooni sümptomid ning nendest häirivaim minu jaoks on negatiivne mõtlemine. Seal on välja toodud erinevad tunnetushäirete tüübid ja neid lugedes avastasin, et kõik need on mulle omased. Nagu ma aru olen saanud siis psühholoogilise depressiooni raviks ei kasutata antidepressante. Panin aja kinni psühhiaatrile, et saan sealt suunamise psühholoogile kuid sain aja alles märtsiks. Minu küsimus oleks, et mida ma saaksin niikaua ise ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvutisüsteemi rike, ei saanud nädalapäevad kirjadele vastata.
Rikkeid on inimkäitumise vallaski.

Mõõtkaval on nn nullpunkt, sellest paremale on plussmärgiga tulem ning pahemale jällegi miinusmärgitulem.
Mõõtkavasis on mitmeid:
a) ühiskondlik, mida minult oodatakse, meilt oodatakse,
b) minu isiklik - milles andekas, milleks individuaalselt võimeline,
c) ideaalne-Jumalik. Neid kõiki peame arvestama ja selleks vt eelmist vastust.

On ka absoluutskaala: on väikesed plussid, suuremad ja veelgi suuremad - kõik on pluss. Elame - järelikult pluss, ka mõtlemine.

Positiivne mõte tekib tegudest - oled midagi valmis teinud, toimetanud, korda saatnud - on tulem ja sellega kaasneb saavutuserõõm, positiivne mõtlemine.

Tegu ja Tulem annab positiivse mõtlemise, mitte tabletid, mitte narkootikumid, mitte alkohol, mitte virtuaalsusesse põgenemine.
(vt minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja peatükke - vaata, mõtle ja siis sinule sobilikke Rakenda!).

Inimene on siia Maailma sündinud selleks, et olla õnnelik. Kogu ilmaruum on loodud meie jaoks, et saavutaksime oma eesmärgi - olla õnnelik. Ja need asjad, mis meid õnneradadele viivad, ongi loodud selleks, et neist sinule sobilikke rakendada.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet