läbipõlemine 16.11.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis minuga lahti on ja kuidas muutuda endiseks?
Mul on alati olnud väga palju probleeme. Lapsepõlv möödus koduvägivalla tähe all..ebaõiglus ja vastutamine asjade eest mille üle laps vastutada ei saa.
Täiskasvanu elu algas kodust lahkumisega ja kohe sain ka lapsed. Elu on olnud kohutavalt raske.
Praegu õpin teist aastat ülikoolis raamatupidamist, olen ennast pisut üles ehitanud, ostsin maja ja elukaaslane on ka täiuslik. .
Aga mina enam ei suuda..aju ei tööta. .mul on kontrolltööd, kaitsmised..olen alati olnud lahtise peaga, praegu olen nagu idioot. .unustan kogu aeg, meelde ei jää mitte midagi. Magada ka ei suuda korralikult. See kõik tekitab nii suurt viha. Kas ma põlesin läbi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Töö ja puhkus peavad olema tasakaalus. Kui puhkame liigselt palju (teeme trenni 1-2 korda nädalas, näiteks), siis arengut ei toimu, sest normaalse kestusega puhkus taastab endise jõu ja rohkemgi veel (nn superkompensatsiooni faas), aga liigselt puhates see faas möödub.
Kui puhkus liigselt lühike, siis organism selle faasini ei jõuagi ja korduvalt nii - tuleb läbipõlemine.
vt minu raamatust "Väljavalitu" - saate sellele ja paljule muulegi vajaliku vastuse.
Veelkord: töö- ja puhkuse õige vahekord.
Minu teooria - Motivatsioon ja Läbipõlemine on ühe medali kaks eri külge.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet