Depressioon või lihtsalt stress 13.10.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Lugu selline,et olen 18 aastane noor neiu . Pärast põhikooli lõppu on tekkinud suhtlemisraskused , alaväärsus kompleksid , ei julge väljas käija isegi päeval ,sest tunnen,et kõik naeravad mu üle. Töö või kooli päeva lõpus olen tihti peale väga masenduses . Vabadel päevadel heameelega toas omaette. Mitte miski ei paku enam röömu , seltskonnad , vöörad inimesed , nad kõik tekitavad minus ainult hirmu . Isegi ei maga enam korralikult . Olen väga närviline , elu isu on tihti peale otsas , ei oleks nagu enam midagi , mis röömu pakuks . Oleks vaja ka kaalu langetada, kuid pole mitte millekski enam võimeline , tahaks ainult süüa ja magada . Muu on ükskõik . Selline kohutav tunne on olnud juba umbes aasta. Ei taha sellist elu , mida ma ette peaks võtma , kas see on lihtsalt stress või tegu on juba depressiooniga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan psühhiaatri jutule minna - saab konkreetseid soovitusi anda, vajadusel ka veidi arstirohtu.
Töö- ja puhkerežiim on oluline - puhkus taastab jõu ja eluenergia, annab enesekindlust.
Kuitegeleda enda huvivaldkonnaga, enda eesmägi suunal, aiia enesekindlus tuleb ja suureneb iga päevaga.
Suhtlemine tuleb suheldes - olla ise, olla sõbralik, siis on kõik suhtlemine rõõmuks.
Elus on ka kadedaid (need on õnnetud inimesed) ja nende pahasoovlikkust ei tule südamesse võtta.
Liikumine looduses on jõu ja energia allikas, suur allikas.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet