Pidev hirm põiepõletiku ees 30.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus seisneb selles, et peale esimese lapse sündi, aastal 2010 hakkasid mul tekkima pidevalt tunded, et kohe on põiepõletik. Tehti kõik analüüsid ja uuringud, kuid kõik oli korras. Nii on see tunne saatnud mind tänaseni. Vahepeal sünnitasin teise lapse ning raseduse ajal määrati mulle ravi nitrofurantoniniga . Mul on tunne nagu oleks mul tekkinud sellest ravimist sõltuvus. Ma tunnen , et pean iga õhtu võtma ravimit, kuna muidu tuleb mul väga ebameeldiv kipitusetunne. Reaalselt saan ma aru, et ilmselt on mu organism juba immuunne selle ravimi vastu, aga see on meeletu hirm, et nüüd jälle tuleb põiepõletik.
Siit ka minu küsimus, et kas psühhiaater saaks mind aidata ning kuidas ?

Ette tänades,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uroloog ütleb nitrofurantoini tarvitamise kohta - see ju antibakteriaalne ja raviks kindel ravikuur, mitte lõputu võtmine.
Põie piirkond (vaikevaagna elundid) saab jõudu ja energiat ja verevarustuse parandamisega ka tervenemist: a) jalutuskäigud, b) istumist minmaliseerida, istumise vahel liikumist, c) minu Ringutus-sirutus ja ette-alla painutus (vabastab psüühilistest pingetest, parandab väikevaagna elundite verevarustust, d) naulid (joogade harjutus - kõhulihaste-naba liigutamine lihaste jõul lülisamba 8selgroo) suunas ja siis lõõgastuda, selline taha-ette-taha... nö pendeldamine; rahulikult, hingamine rahulik, mitte hinge kinni hoida, e) mugav riietus (mis ei pigista, f) õige söögi ja joogirežiim.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet