vaimsed probleemid 02.08.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Elukaaslasel on vaimsed probleemid (masendus,vihaood,tablettide kasutamine,suitsiidi mõtted jne)Tal kunagised psüühilised traumad olnud(lapsena ja ka eelmises suhtes tundis vägivalda)
Hetkel on need hakanud jälle välja lööma ja vaimne tasakaal on väga kõikuv.Hea tuju võib muutuda hetkega vihahoogudeks ja masenduseks.Inimene kasutab ka kuskilt saadud tablette mis muudavad ta väga imelikuks.Olen pidevalt neid otsinud ja ära visanud ning vahest tarbib neid ka koos alkoholiga.Samas on ka pidev jutt ,et parem kui ta enam ei elaks ja lapsel ja meil oleks kõigil parem.Ise olen üritanud toetav olla aga ei tea kunagi millas tal jälle uuesti tekivad hood.
Ise ta pole julgenud arsti poole pöörduda aga on nüüd vist aru saanud ,et on suur probleem tal.
Kuhu saaks kiiresti pöörduda konsultatsioonile kuna kardan ,et kaua see enam kesta ei saa ja arstidel olid väga pikad järjekorrad.Kas on kuskil kus saaks sellisele probleemile kiirema lahenduse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ei ole lahendiks,
Tablette mitmest vallast, mõned sobivad, mõned tekitavad sõltuvust - siin ju salatsemiseks põhjust ei ole.
Kehaline aktiivsus (kerge sport) aitab emotsionaalset labiilsust kõrvaldada. Vihahood viitavad: a) kas alkoholiga probleeme, b) või tööl pinged, mille maandamiseks vaja psühhoregulatsiooni harjutusi ja/või psühhiaatri poolt kirjutatud ravimeid.
Tööpäevadel võtab Psühhiaatriakliinikus valvetohter kiirelt abi vajajaid vastu, tavajärjekord ilmselt mitmeid nädalaid.
Põhjus(ed) vaja välja selgitada ja nende muutmisega (võimalusel) tegeleda.
Muus osas: tabletid, kehalised harjutused, psühhoregulatsioon, elulised eesmärgid korrigeerida, alkoholile ei.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet