Teema 16.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas isiksusehäire muudab oluliselt elukvaliteeti? Tahtsin veel öelda, ma hindan väga Teie tööd! Aitäh selle eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isiksuse omapära on suur and ja seda tuleb kasutada enda ja ühiskonna huvides. Kogu küsimus on aga selles, et tuleb leida või luua vastav keskkond, kus see isiksuse omadus tegutsedes positiivse hinnangu saab. Keskkond annab märgi.

Aktiivne isiksus on spordiväljal positiivne tegelane, kirikukooris liigselt niheledes on hinnangul märk negatiivse poole.
Endasse "kapseldunud" inimene sobib filosoofilisteks mõtisklusteks ja rahvamasside juhtimine talle ju ei sobi.

Tunne ennast ja leia õige keskkond tegudeks.
Ka isiksuse omadused vajavad treenimist. Kui inimese isiksuseomaduseks on nö "hea viiul", siis sellel mängimist tuleb ju õppida; kellel isiksus on nö "flööt", siis seda tuleb ka mänguks õppida. Aga, piltlikult, flöödiga ju viiuli helisid ei tee.
Head tegutsemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet