antidepressantide kõrvalnähud liiga tõsised 16.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure pearingluse ja südamepekslemisega, vahetevahel imelike kõhuvlaludega, teinekord jälle maoprobleemidega ja ärevushäiretega, sest neuroloog ei elidnud sisekõrvas ega ka ajus muutusi, mis seda põhjustaksid.Terapeudi arvates on ka kõhuvalud funktsionaalset tüüpi häired. Kusjuures nimetatud häired ei esine kunagi koos, vaid ikka kordamööda. Jäi üle suunamine psühhiaatri juurde. Aga mure selles, et väljakirjutatud ravimeid Paroxetin Hexal 20 mg ja Peratsini 4mg ma võtta ei suuda, sest hullemat seisundit kui need põhjustasid, on raske ette kujutada. Tohutu iiveldus, peavalu, ärevus, unetus, jalgades sibamise vajadus. Olin hommikul nii suures "pohmellis", mida olen elus kogenud peale narkoosist ärkamist ja peale üht pidu kui arvasin, et tegu on tõelise alkoholimürgistusega. Alkoholi kannatan ma väga kehvalt. Seetõttu püüan tarvitada seda nii harva ja nii vähe kui võimalik.
Olen kunagi ammu tarvitanud neuroloogi poolt välja kirjutaytud Framexit, kui pöördusin närviarsti poole pingepeavaludega. Tarvitasin aasta ja peavalud kadusid. Ja ma ei mäleta, et oleksin kannatanud selliste ravimi kõrvalnähtude käes. Mainisin seda ka psühhiaatrile. Kuna ta läks nüüd puhkusele ja ei tule enne juunikuud, ei tarvita ma kindlasti neid väljakirjutatud ja kahjuks ka väljaostud ravimeid. Raske on uskuda, et nii raskete kõrvalmõjudega ravimeid üldse keegi kasutada saab. Ja milleks see üldse vajalik on ? ! Küll aga teen psühholoogi soovitatud lõdvestavaid hingamisharjutusi.Psühholoogi juhised sobivad mulle väga. Proovin endaga tööd teha. Mida teie selle kohta arvate. Kas on võimalik somaatilistest sümptomitest jagu saada ka ilma antidepressantideta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu võtmisel Peab enesetunne paremaks minema. Natukene võtab aega õige annuse leidmine, aga rohu toime peab küll pea koheselt ära tunnetama.

Kui rohu kõrvalnähud vaevavad, siis uus rohi - neid ju hulgi.
Harjutuste osas olete õigesti häälestatud. Harjutused aitavad ka peavalusid vähendada-kõrvaldada.
Organism annab ise kõige paremaid selgitusi-juhiseid - seega tuleb enesetunnet ja sisehäält oluliseks pidada, seda jälgida.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet