ärevus kas jah või ei? 09.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma pole päris kindel kas pöördun õige arsti poole, aga mul on näiteks kaubanduskeskustes väga kõhe käia. Pikemalt seal olles hakkavad silmad nagu värelema või vesistama ma satun segadusse, ning ühel korral lõppes see kokku kukkumisega. Täna käisin jälle suuremas poes ja hakkas kõik peale aga siis otsustasin kiirelt lahkuda, et mitte kokku kukkuda. Kas võib olla, et mul on mingine post traumaatiline ärevus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ikka psühhiaatri poole, saate abi.
Vaja algatuseks veidi arstirohtu, eelkõige AD-d ja siis eneseabivõtted e psühhoregulatsiooni harjutused. Unustada ei tohi ka üldtervistavat eluviisi, sportlikku eluhoiakut.

Seega on kasutusel nö "kolmeraudne" e 3E-d: Ennistamise rada e ravimine, Edendamise rada e treeningud ja Ennetamine e profülaktika.
Võimalus rohkelt, vaja vaid tegutseda.

Arst ei tee teid terveks, terveks teeb end igaüks ikka ISE!

Järjekindlust ja kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet